Niepełnosprawność jest zjawiskiem, które dotyka wiele osób. Powodowana jest chorobami, dysfunkcjami cielesnymi oraz towarzyszy zmianom związanym ze starzeniem się człowieka. W ostatnim okresie odnotowuje się dynamikę niepełnosprawności, związaną nie tylko z tradycyjnymi jej przyczynami, lecz także z nowymi zjawiskami, które wynikają ze zmian społeczno – gospodarczych zachodzących w kraju. Zjawiska te stawiają przed instytucjami zajmującymi się tą grupą społeczną problemy wymagające stworzenia odpowiednich zabezpieczeń i działań w celu zlikwidowania barier stojących przed ludźmi niepełnosprawnymi – są to zarówno bariery materialne, bytowe jaki i bariery obojętności i niezrozumienia.

Osoby niepełnosprawne stanowią około 10 proc. społeczeństwa. Dodając do tego rodziny osób niepełnosprawnych, okazuje się, że działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych mają znaczenie dla znacznej liczby ludzi. Aby osoby niepełnosprawne mogły korzystać w pełni z praw przysługujących wszystkim ludziom i wypełniać swoje obowiązki, należy z jednej strony przeciwdziałać ich dyskryminacji, a z drugiej stworzyć mechanizmy wyrównywania szans i warunków do korzystania z przysługujących im praw.

Kluczową rolę w osiągnięciu powyższych celów mają do odegrania samorządy, partnerzy społeczni i organizacje pozarządowe.

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.