Wydawanie orzeczeń o niepełnosprawności (dla osób poniżej 16 roku życia)

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ( Dz, U. Nr.123, poz. 776 z późn. zm.)

Ustawa z dnia 20 grudnia 2002 roku o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz o zmianie innych ustaw ( Dz.U. Nr.7, poz. 79 )

Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 roku w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. Nr.139, poz. 1328 )

Kodeks Postępowania Administracyjnego

Cel złożenia wniosku przez przedstawiciela ustawowego dziecka:

  • zasiłek pielęgnacyjny
  • świadczenie pielęgnacyjne
  • inne

Potrzebne dokumenty:

  • wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności
  • zaświadczenie lekarskie wydane dla potrzeb PZON (zaświadczenie ważne 30 dni od daty wystawienia przez lekarz prowadzącego lub pierwszego kontaktu)

Formularze do wypełnienia dostępne w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie, ul. Piłsudskiego 23, pok nr. 9

Ponadto należy dołączyć, w zależności od choroby kserokopie posiadanej dokumentacji medycznej:

  • karty informacyjne
  • wyniki badań
  • opinia psychologiczna
  • inne dokumenty medyczne

Czas rozpatrzenia sprawy:

Wydanie orzeczenia o niepełnosprawności następuje nie później niż w terminie 1 miesiąca od daty złożenia wniosku, a w przypadku spraw skomplikowanych i wymagających badań specjalistycznych nie później niż w terminie 2 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Tryb odwoławczy:

Przedstawiciel ustawowy dziecka może wnieść w terminie 14 dni od daty doręczenia orzeczenia, odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności za pośrednictwem Powiatowego Zespołu, który orzeczenie wydał.

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.