Biuletyn Informacji Publicznej

Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Węgrowie
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Ul. Piłsudskiego 23, 07- 100 Węgrów

Ośrodek Interwencji Kryzysowej jest placówką wsparcia o zasięgu powiatowym. Prowadzony jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 593 z późn. zm.).

Oferta Ośrodka Interwencji Kryzysowej skierowana jest do tych wszystkich, którzy przeżyli zdarzenia zakłócające dotychczasowy sposób życia, jak również tych, których trudne sytuacje życiowe przerastają.

Z usług Ośrodka mogą skorzystać osoby lub rodziny bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy sytuację materialną.

Poradnictwo rodzinne w Ośrodku Interwencji Kryzysowej jest nieodpłatne. Naszych klientów nie obowiązuje żadne skierowanie ani rejonizacja (wyjątek stanowią mieszkańcy Hostelu).

Ośrodek zapewnia możliwość udzielenia schronienia w Hostelu Ośrodka w sytuacjach, kiedy istnieje konieczność zaplanowania długotrwałych oddziaływań w stosunku do rodziny.

Zadaniem Hostelu jest udzielenie tymczasowego, całodobowego schronienia osobom lub rodzinom znajdującym się w sytuacji kryzysowej (klęska żywiołowa lub ekologiczna, zdarzenia losowe, kryzysy normatywne, przemoc domowa, alkoholizm sprawcy przemocy domowej).

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.