W dniu 14.11.2022 r. odbyło się spotkanie oraganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzine w Węgrowie dla seniorów z terenu powiatu węgrowskiego ze specjalistami z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego. W spotkaniu w sali „Wirydarz” Stowarzyszenia Klasztor - Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie uczestniczyło ponad 100 osób.

W spotkaniu wzięlo udział wielu gości, m.in.: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, poesł na sejm RP Maciej Górski, kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz, starosta węgrowski Ewa Besztak, członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, wójtowie, burmistrzowie, fukncjonariusze KPP w Węgrowie oraz kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu powiatu węgrowskiego. Spotkanie informacyjne połączono z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Spotkanie przeprowadzono w formie prelekcji z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwa operacji bankowych, bezpieczeństwa zakupów i zawierania umów, wyłudzeń, oszustw oraz bezpieczeństwa na drogach.

Uczestnicy skorzystali z wiedzy i doświadczenia prowadzących prelekcje, przygotowano także słodki poczęstunek.

Powyższe wydarzenie było drugim z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu „Bezpiecznie, rozsądnie, z umiarem” - cykl oddziaływań profilaktyczno-edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu węgrowskiego”, dofinansowanego przez MSWiA w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024 (2022 r.)

W ramach projektu przewidziano jeszcze konferencję dla pracowników oświaty i instytucji pomocy społecznej z zakresu profilaktyki uzależnień i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży, która odbędzie się 18.11.2022 r.

Projekt realizowany jest przez Powiat Węgrowski - bezpośredni realizator: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie.

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.