Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,

obchodzimy dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, czyli święto osób o wielkim sercu, ofiarujących najcenniejszą rzecz – dom, rodzinę i miłość dzieciom, które zostały tego pozbawione. Wymaga to gotowości do poświęceń, cierpliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby najmłodszych.
Są wśród Państwa rodziny spokrewnione z dzieckiem, rodziny niezawodowe i zawodowe, dla których rodzicielstwo zastępcze to praca na pełen etat. Łączy Was w tej trudnej misji wiara w jej najważniejszy cel: zapewnienie podopiecznym bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłości.
Za to serdecznie dziś Państwu dziękuję. Za empatię, cierpliwość, szacunek, zrozumienie, odpowiedzialność – czyli za wszystko, co jest niezbędne do wychowania młodego człowieka. Do ukształtowania jego charakteru i przygotowania do dorosłego życia.
Przyjmując dziecko pod swój dach nie tylko dbają Państwo o jego potrzeby, ale także dzielą z nim jego radości i smutki. Wyrażam wielki podziw dla Państwa odwagi i odpowiedzialności. Niech uśmiech na twarzy dzieci towarzyszy Państwu zawsze, a największą satysfakcją będą ich sukcesy, gdy już się usamodzielnią.
Korzystając z okazji kieruję również podziękowania do pracowników instytucji, takich jak centra pomocy rodzinie oraz organizacji pozarządowych, które pomagają dzieciom znaleźć nowy dom.
Życzę Państwu i Państwa Rodzinom samych szczęśliwych dni, wypełnionych miłością i słonecznych. Życzę, abyście nawzajem czerpali z siebie siłę, dawali sobie wsparcie i opiekę.

Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej

 Zródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.