W dniu 24 września 2019 roku w Pałacu w Łochowie, w ramach realizacji projektu "Moje, twoje, nasze - zdanie, decyzje, życie. Realizacja kompleksowych, specjalistycznych działań na rzecz budowania samodzielności rodzin z dziećmi”, osoby pełniące funkcje rodzin zastępczych spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych z terenu powiatu węgrowskiego brała czynny udział w Warsztatach umiejętności społecznych. Zadanie dofinansowywane było ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego, we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Warsztaty prowadziła Pani Anna Szalach - psycholog, łącznie udział wzięło 15 rodzin zastępczych (18 osób) oraz 4 pracowników organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, tj. PCPR w Węgrowie.

Plan warsztatów umiejętności wychowawczych wyglądał następująco:
Panel I: Moje, twoje, nasze - zadanie – nabywanie umiejętności słuchacza/rozmówcy, skuteczna komunikacja w rodzinie, kontakty interpersonalne w codziennym funkcjonowaniu.
Panel II: Moje, twoje, nasze - decyzje – wspólne i samodzielne podejmowanie decyzji, proces decyzyjny, współodpowiedzialność, odpowiedzialność.
Panel III: Moje, twoje, nasze - życie – kreowanie umiejętności rodzicielskich opartych na doświadczeniu i błędach, kreatywne rodzicielstwo bez „rygoryzmu”, bycie rodzicem, nauczycielem, przyjacielem, autorytetem.

W ramach projektu istnieje możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji psychologicznych zarówno w siedzibie PCPR w Węgrowie jak i w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej. Kontakt z psychologiem Panią Anną Kordaczuk tel. (25) 792 02 90

Dziękujemy za udział w projekcie i już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie profilaktyczne „Środki zastępcze Wypalacze” - sięganie po środki psychoaktywne, rozpoznawanie problemu, działania zaradcze”.

20190924projekt01

20190924projekt02

(J.G.)

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.