We wrześniu rusza w PCPR w Węgrowie kolejna edycja szkoleń rodzin zastępczych i kandydatów na rodziców zastępczych Programem PRIDE - rodzinna opieka zastępcza

W dniu 12 lipca 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie przy ul. Piłsudskiego 23 odbyło się spotkanie informacyjne, nt. planowanego jesienią tego roku szkolenia Programem PRIDE – rodzinna opieka zastępcza, na które zaproszono nowoutworzone rodziny zastępcze oraz kandydatów na rodziców zastępczych z terenu Powiatu Węgrowskiego. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Węgrowskim. Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, decyzję nr 8/2018/RZ z dn. 30.07.2018 r. otrzymało Towarzystwo „NASZ DOM”.
Szkolenie PRIDE będą prowadziły certyfikowane trenerki PCPR w Węgrowie p. Aneta Gołoś-Miałkowska oraz p. Anna Kordaczuk.
Podczas spotkania Dyrektor PCPR Jadwiga Snopkiewicz oraz pracownicy Zespołu ds. pieczy zastępczej, przekazali przybyłym rodzinom informację na temat celowości szkolenia, zasad uczestnictwa oraz ogólnych założeń szkolenia rodzin zastępczych Programem PRIDE.
Szkolenie rozpocznie się w połowie września b.r. i będzie obejmowało 12 spotkań grupowych (każde po 3-4 godz.) przeplatanych spotkaniami indywidualnymi z każdą rodziną/osobą w miejscu jej zamieszkania. Łączny czas szkolenia to ok. 3 miesiące. Szkolenie zakończy się w połowie grudnia spotkaniem panelowym, podsumowującym, a także integrującym grupę szkoleniową, z udziałem gości zaproszonych przez rodziny.
Szkoleniem metodą PRIDE objętych zostanie 7 rodzin, w tym 6 rodzin zastępczych i jedna rodzina – kandydaci na rodzinę zastępczą, Łącznie 12 osób.
Szkolenie Programem PRIDE z założenia ma przygotować do sprawowania opieki i wychowania dzieci oraz wzmocnić posiadane kompetencje opiekuńczo – wychowawcze. Uczestnicy otrzymają wiedzę w zakresie rozpoznania oraz sposobów zaspokojenia potrzeb rozwojowych i kompensacji opóźnień wychowanków rodzin zastępczych. Wspierania więzi dziecka z rodziną naturalną, zapewnienia dziecku nawiązania bezpiecznych, pozytywnych i trwałych więzi. Program szkolenia będzie obejmował elementy prawa rodzinnego, w zakresie prawa dziecka, wybrane elementy pedagogiki, psychologii rozwojowej i wychowawczej, wiedzę o umiejętności rozpoznania i oceny sytuacji rodzinnej dziecka oraz informację o zadaniach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie oraz instytucji wspierających. Szkolenie Programem PRIDE – rodzinna opieka zastępcza, w swoim założeniu ma być pomocne w opiece nad dzieckiem umieszczonym w rodzinie zastępczej.

Osoby zainteresowane rodzinną pieczą zastępczą zachęcamy do kontaktu w siedzibie PCPR przy ul. Piłsudskiego 23, lub telefonicznie po nr tel. (25)792 02 91 lub (25) 792 49 07 w. 14 - Pani Sylwia Domżała-Kurtiak lub Pani Iwona Wąsowska.

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.