W dniu 16 września 2018 r. o godzinie 19:00 w Bazylice Mniejszej w Węgrowie odbył się koncert pod nazwą „2018 - CAŁY ROK ŚWIĘTOWANIA NIEPODLEGŁOŚCI” - koncert na chór i orkiestrę w przestrzeni miejskiej”.
Przedsięwzięcie zrealizowane było przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie przy wsparciu Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie.
Realizacja koncertu możliwa była w ramach dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Wydarzenie artystyczno-edukacyjne w formie koncertu w wykonaniu chóru i orkiestry, którego program i charakter artystyczny nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, skierowane było do szerokiej grupy odbiorców – mieszkańców Węgrowa, powiatu węgrowskiego oraz osób przyjeżdżających na ziemię węgrowską na pobyty weekendowe.
W programie koncertu znalazły się różne utwory, w tym patriotyczne, powiązane aktorskimi tekstami literackimi nawiązującymi do odzyskiwania przez Polskę Niepodległości.
Bazylika wypełniona była po brzegi. Ponieważ koncert był słyszalny również na zewnątrz kościoła, niektórzy słuchali koncertu siedząc na ławkach na Rynku Mariackim. Odbiór koncertu był niezwykle pozytywny.
Na zakończenie koncertu głos zabrała Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jadwiga Snopkiewicz dziękując artystom za piękny koncert nawiązała do koncertu Mocnych, który odbył się w czerwcu b.r. podczas Festynu Rodzin Zastępczych Powiatu Węgrowskiego przy Parafii św. Ojca Pio w Węgrowie. Zamiast kwiatów artyści otrzymali od organizatorów kosz ze słodyczami, a Dyrygent i soliści po pięknej róży.
Serdecznie dziękujemy Artystom Chóru „Mocni w Wierze”, solistom i muzykom za niezapomniany koncert, Panu Tadeuszowi Adamskiemu za nieocenioną pomoc przy organizacji przedsięwzięcia, a Proboszczowi i Dziekanowi Węgrowskiemu Ks. prałatowi Leszkowi Gardzińskiemu dziękujemy za udostępnienie Świątyni oraz osobiste wsparcie naszych działań.

Koncert20180916 1a

Koncert20180916 2a

Koncert20180916 3a

Koncert20180916 4a

Koncert20180916 5a

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.