Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie organizują w dniu 26.02.2018 r. (poniedziałek), godz. 10:00-13:00 konferencję pt. „Dziecko krzywdzone - rozpoznanie i wieloaspektowa pomoc”
Miejsce: Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Węgrowie
ul. Przemysłowa 5, 07-100 Węgrów
Konferencja skierowana jest do przedstawicieli Oświaty, Pomocy Społecznej, Policji, Służby Zdrowia, Kuratorzy Sądowi oraz przedstawiciele innych instytucji i organizacji zajmujących się pomocą dziecku i rodzinie z terenu Powiatu Węgrowskiego.
Celem konferencji jest uwrażliwienie środowiska lokalnego na powagę zagadnienia oraz zachęcenie do reagowanie na wszelkie przejawy zachowań negatywnych wobec dzieci.

W programie konferencji zostaną przedstawione zagadnienia:

„Dziecko niewidzialne - we mgle” - charakterystyka dziecka krzywdzonego - dr Beata Bocian-Waszkiewicz - wykładowca akademicki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim

Alkohol jako pierwszy krzywdziciel - syndrom FASD (alkoholowy zespół płodowy), jego konsekwencje rozwojowe w aspekcie przysposobienia i rodzicielstwa zastępczego - Beata Bacewicz - pedagog Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego Oddział Zamiejscowy w Siedlcach (projekcja filmu „Wieczne dziecko”)

Klaps, to też przemoc - regulacje prawne w zakresie stosowania przemocy wobec dziecka - Sławomir Bieniek - Kurator zawodowy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Węgrowie

Poczucie winy, wstyd i lęk ... - krótkoterminowe i długoterminowe skutki wykorzystywania seksualnego dziecka - Małgorzata Januszewska - Psycholog/Seksuolog Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Węgrowie

Granice dziecka - przemoc psychiczna w wychowaniu - Paulina Gontarz - Psycholog Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Węgrowie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.