W styczniu bieżącego roku rozpoczęła się druga edycja szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych oraz rodzin zastępczych z terenu powiatu węgrowskiego, które zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, jako organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Szkolenie rozpoczęło się w dniu 23 stycznia br. spotkaniem informacyjno-organizacyjnym, podczas którego ustalone zostały zasady uczestnictwa w szkoleniu, ogólne założenia Programu PRIDE oraz ustalony został harmonogram spotkań.
Program szkolenia został zatwierdzony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, decyzję nr 27/2013/RZ z dn. 23.11.2013 r. otrzymało Towarzystwo „NASZ DOM”.
Szkolenie Programem PRIDE – rodzinna opieka zastępcza, w swoim założeniu ma być pomocne w opiece nad dzieckiem umieszczonym w rodzinie zastępczej, o czym poinformowała podczas inauguracji szkolenia Dyrektor PCPR w Węgrowie Jadwiga Snopkiewicz, przedstawiając szczegółowe cele szkolenia. Programem szkolenia objętych zostało 16 osób, razem 10 rodzin.
Szkolenie będą prowadziły certyfikowane trenerki PCPR w Węgrowie: Aneta Gołoś-Miałkowska oraz Anna Kordaczuk.

PRIDE2017

Szkolenie przygotowuje do sprawowania opieki i wychowania dzieci, wzmacnia posiadane kompetencje opiekuńczo-wychowawcze. Uczestnicy otrzymują wiedzę w zakresie rozpoznania oraz sposobów zaspokojenia potrzeb rozwojowych i kompensacji opóźnień wychowanków rodzin zastępczych. Wspierania więzi dziecka z rodziną naturalną, zapewnienia dziecku nawiązania bezpiecznych, pozytywnych i trwałych więzi. Program szkolenia obejmuje elementy prawa rodzinnego, w zakresie prawa dziecka, wybrane elementy pedagogiki, psychologii rozwojowej i wychowawczej, wiedzę o umiejętności rozpoznania i oceny sytuacji rodzinnej dziecka oraz informacje o zadaniach i kompetencjach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie oraz instytucji wspierających.
Szkolenie obejmuje 12 spotkań grupowych (każde po 3-4 godz.) przeplatane spotkaniami indywidualnymi z każdą rodziną/osobą w miejscu jej zamieszkania. Łączny czas szkolenia trwa około 3 miesięcy. Szkolenie kończy Panel – spotkanie podsumowujące i integrujące grupę szkoleniową wraz z zaproszonymi przez nich gośćmi.
Zakończenie szkolenia łączyć się będzie z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego, który obchodzony jest 30 maja. W ramach tego święta Jadwiga Snopkiewicz - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie wraz z pracownikami już dziś zapraszają Wszystkich, nie tylko rodziny zastępcze, na III Powiatowy Festyn Rodzin Zastępczych, który odbędzie się 28 maja 2017 roku na błoniach przy Parafii św. Ojca Pio w Węgrowie. Patronat nad tym wydarzeniem obejmuje Starosta Węgrowski. Planujemy mnóstwo atrakcji dla każdego ...
Osoba do kontaktu w sprawach pieczy zastępczej:
Sylwia Domżała-Kurtiak tel. (25) 792 49 07 w. 14.

Adres PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów

(Parter) pokoje nr 6, 7, 8
(III Piętro) pokoje nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

tel. (25) 792 49 07 fax 25 792 02 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia Centrum:

Poniedziałek 800 - 1600
Wtorek 800 - 1600
Środa 800 - 1600
Czwartek 800 - 1600
Piątek 800 - 1600

Dyrektor przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1700


Inspektor Danych Osobowych: iodo@pcpr.wegrow.pl

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

W domenie www.pcpr.wegrow.pl mogą być podane adresy skrzynek mailowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce przetwarzania danych osobowych.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021

Stronę zrealizowano w oparciu o CMS Joomla 4. Wykonanie i wsparcie techniczne: StudioAlfa.pl - tworzenie dostępnych stron WCAG 2.1 AA.