Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Komunikat: Zmiany w funkcjonowaniu PZOON w Węgrowie

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z ograniczeniem osobistej obsługi interesantów w Powiatowym Zespole do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie na polecenie Wojewody Mazowieckiego, wprowadza się zmiany w wykonywaniu zadań z zakresu orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz orzekania o wskazaniach do ulg i uprawnień.
Zaplanowane posiedzenia składów orzekających odbędą się w terminach wskazanych w zawiadomieniach, ale z wyłączeniem bezpośredniego badania i wywiadu osoby ubiegającej się o wydanie orzeczenia, czyli rozstrzygnięcie zostanie podjęte przez skład orzekający na podstawie akt sprawy (w tzw. trybie zaocznym), gdy lekarz - przewodniczący składu orzekającego uzna posiadaną dokumentację medyczną za wystarczającą do wydania orzeczenia.

Jednocześnie organ informuje, że do czasu wydania orzeczenia (wyznaczonego terminu posiedzenia składu orzekającego), istnieje możliwość wystąpienia do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie z wnioskiem o zawieszenie postępowania, w sytuacji, gdy wystąpicie Państwo z żądaniem osobistego stawiennictwa w celu przeprowadzenia badania i wywiadu.

W związku z ograniczeniem bezpośredniej obsługi interesantów prośbę o zawieszenie postępowania należy wnieść listownie do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie, 07-100 Węgrów, ul. Piłsudskiego 23 lub za pośrednictwem platformy ePUAP lub na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku pytań należy skontaktować się z Powiatowym Zespołem do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie telefonicznie pod tel. 25 792 42 10

/-/ Anna Madyjak
Przewodnicząca Powiatowego Zespół
ds. Orzekania o Niepełnosprawności
w Węgrowie

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2021 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.