Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Szkolenie z zakresu wdrażania System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON - 08.10.2019 r.

System Obsługi Wsparcia finansowego ze środków PFRON (system SOW) będzie od marca 2020 r. funkcjonował w Powiecie Węgrowskim. Na tę okoliczność zostało podpisane stosowne Porozumienie pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Powiatem Węgrowskim.
Dzięki systemowi SOW Wnioskodawcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie ze środków Funduszu drogą elektroniczną, co w przypadku osoby niepełnosprawnej jest niezbędnym wsparciem i ułatwieniem życia codziennego.
We wtorek 8 października 2019 r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się szkolenie z zakresu wdrażania i obsługi systemu SOW. Szkolenie zorganizowane zostało przez Oddział Mazowiecki PFRON przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie.
W szkoleniu udział wzięli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, realizujący zadania Powiatu z zakresu rehabilitacji społecznej: Aneta Gołoś-Miałkowska i Grzegorz Szcześnik oraz trzech innych pracowników, którzy w przyszłości będą mogli obsługiwać system SOW. W szkoleniu uczestniczyła również Dyrektor PCPR – Jadwiga Snopkiewicz. Na zaproszenie Oddziału Mazowieckiego PFRON na szkolenie przybyli pracownicy realizujący zadania na rzecz osób niepełnosprawnych z PCPR: Sokołów Podlaski, Zwoleń i Grójec.
W pierwszej kolejności planuje się uruchomienie naboru w systemie SOW Programu Aktywny Samorząd Moduł II – Edukacja, tak aby Wnioskodawcy z terenu Powiatu Węgrowskiego mogli zacząć aplikować o wsparcie drogą elektroniczną.

SOW08102019 0001

SOW08102019 0002

SOW08102019 0003

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2020 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.