Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Realizacja projektu "Moje, twoje, nasze - zdanie, decyzje, życie"

W dniu 24 września 2019 roku w Pałacu w Łochowie, w ramach realizacji projektu "Moje, twoje, nasze - zdanie, decyzje, życie. Realizacja kompleksowych, specjalistycznych działań na rzecz budowania samodzielności rodzin z dziećmi”, osoby pełniące funkcje rodzin zastępczych spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych z terenu powiatu węgrowskiego brała czynny udział w Warsztatach umiejętności społecznych. Zadanie dofinansowywane było ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego, we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Warsztaty prowadziła Pani Anna Szalach - psycholog, łącznie udział wzięło 15 rodzin zastępczych (18 osób) oraz 4 pracowników organizatora rodzinnej pieczy zastępczej, tj. PCPR w Węgrowie.

Plan warsztatów umiejętności wychowawczych wyglądał następująco:
Panel I: Moje, twoje, nasze - zadanie – nabywanie umiejętności słuchacza/rozmówcy, skuteczna komunikacja w rodzinie, kontakty interpersonalne w codziennym funkcjonowaniu.
Panel II: Moje, twoje, nasze - decyzje – wspólne i samodzielne podejmowanie decyzji, proces decyzyjny, współodpowiedzialność, odpowiedzialność.
Panel III: Moje, twoje, nasze - życie – kreowanie umiejętności rodzicielskich opartych na doświadczeniu i błędach, kreatywne rodzicielstwo bez „rygoryzmu”, bycie rodzicem, nauczycielem, przyjacielem, autorytetem.

W ramach projektu istnieje możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji psychologicznych zarówno w siedzibie PCPR w Węgrowie jak i w miejscu zamieszkania rodziny zastępczej. Kontakt z psychologiem Panią Anną Kordaczuk tel. (25) 792 02 90

Dziękujemy za udział w projekcie i już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie profilaktyczne „Środki zastępcze Wypalacze” - sięganie po środki psychoaktywne, rozpoznawanie problemu, działania zaradcze”.

20190924projekt01

20190924projekt02

(J.G.)

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2020 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.