Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Projekt "Liderzy kooperacji" w Powiecie Węgrowskim

W związku z zakwalifikowaniem się Powiatu Węgrowskiego do etapu testowania Modelu Kooperacji w ramach projektu „Liderzy kooperacji”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na lata 2014-2020 pt., w dniu 26.06.2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Węgrowie, podpisano Porozumienia o współpracy dotyczące wdrożenia Modelu Kooperacji pomiędzy Powiatem Węgrowskim a Gminami Stoczek i Liw, które będą brać udział w testowaniu w/w Modelu. Ponadto podpisano Porozumienie o współpracy dotyczące realizacji projektu pomiędzy Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej a Powiatem Węgrowskim i Gminami Stoczek i Liw.

Projekt Lider Kooperacji ma na celu wypracowanie modelu współpracy między instytucjami i podmiotami sektora pomocy społecznej a podmiotami innych polityk sektorowych m.in. pomocy społecznej, edukacji, zdrowia, sądownictwa i policji w gminach wiejskich. Model ma zawierać opis tworzenia zindywidualizowanej diagnozy potrzeb osób/rodziny – uwzględniający całościowe, międzysektorowe wsparcie, na podstawie przeprowadzonego wywiadu środowiskowego i w konsekwencji zawarcie kontraktu socjalnego wskazującego oddziaływania i możliwości wielu sektorów w środowisku lokalnym, np. podniesienie poziomu edukacji dorosłych lub dzieci, usprawnienie więzi rodzinnych, zlikwidowanie problemu wychowawczego i inne). Model kooperacji obejmować ma instytucje minimum z dwóch poziomów samorządów (gmina, powiat), dlatego też z ramienia Powiatu Węgrowskiego projekt realizowany będzie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, z ramienia Gminy Stoczek i Liw projekt realizować będą Ośrodki Pomocy Społecznej.

Liderzy Kooperacji 2019

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2019 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.