Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Realizacja projektu pn. „Liderzy kooperacji”

Plakat Liderzy Kooperacji

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie oraz Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej podjęli współpracę przy realizacji projektu wieloletniego, pn.: „Liderzy kooperacji” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.
Projekt realizowany jest przez Lidera: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Partnerów Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej w Białymstoku, Lublinie i Kielcach, a także Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.
Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie modelu kooperacji pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej, a podmiotami innych polityk sektorowych z punktu widzenia włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa dla gmin wiejskich na obszarze województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Grupę docelową projektu stanowić będzie 350 podmiotów gminnych, powiatowych i wojewódzkich z wymienionych obszarów.
Wśród podmiotów objętych wsparciem znajdą się:
- jednostki samorządu terytorialnego, gminy i powiaty oraz ich jednostki organizacyjne, pomocy społeczne, edukacji i kultury;
- inne instytucje pomocy i integracji społecznej: domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia, WTZ;
- NGO;
-podmioty realizujące zadania na rzecz dziecka i rodziny (placówki opiekuńczo-wychowawcze);
- inne podmioty sektorowe (sądy, Policja, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, instytucje rynku pracy);
Z terenu powiatu węgrowskiego do udziału w projekcie, oprócz PCPR, zgłosiły się dwie gminy: Grębków i Stoczek.
Na 26 lipca b.r. wyznaczony został termin pierwszego spotkania, podczas którego nastąpi powołanie Gminno-Powiatowych Zespołów Kooperacji.
W dalszych swoich pracach powołane zespoły zajmować się będą wypracowaniem założeń do ww. Modelu Kooperacji.
Planowane zakończenie I etapu realizacji projektu na 31.03.2019 r.”

Do pobrania:

pdfOpis projektu Liderzy Kooperacji

pdfPlakat Liderzy Kooperacji

Plakat Liderzy Kooperacji 2018

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2019 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.