Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Bon Turystyczny dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie informuje, iż w dniu 17.07.2020 r. weszła w życie Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Świadczenie w formie bonu przysługuje osobie mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do: świadczenia wychowawczego oraz dodatku, o którym mowa w art. 80 ust. 1a, art. 113a albo art. 115 ust. 2a ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 821 z późn. zm.).

Informacje dostępne są na stronach internetowych:

Ministerstwa Rozwoju https://www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny
oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych http://www.zus.pl

Szczegółowe informacje >>

Pamięci Pani Jolanty Regner

Nekrolog J. Regner

 

JOILA31072020 WWW

Mowa pożegnalna - pamięci Pani Jolanty Regner
- wieloletniego Pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze naszej koleżanki, śp. Jolanty Regner. Słowa podziękowania i pożegnania w imieniu Pracowników PCPR w Węgrowie wygłosiła Dyrektor Jadwiga Snopkiewicz,
„Śmierć zawsze przychodzi nie w porę, drodzy zebrani, czcigodna rodzino, żegnamy dziś Panią Jolantę Regner, dla wielu nazywaną po prostu panią Jolą. Pani Jola dla nas wszystkich tu zebranych była w jakiś sposób bliską osobą, ale pozwolę sobie na kilka słów o niej jako o osobie, o człowieku.
Pani Jola całe życie zawodowe związała z pomocą drugiemu człowiekowi. Najpierw jako pracownik socjalny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Liwie, a od stycznia 1999 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, gdzie przepracowała 18 lat, mając pod opieką wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Pani Jola była dla wszystkich rodzin zastępczych z terenu powiatu węgrowskiego wsparciem. Z jednej strony jako osoba działająca z urzędu, z drugiej zaś jako człowiek, niezwykle empatyczna, życzliwa, rozumiejąca problemy napotykane przez rodziców zastępczych w procesie wychowania i edukacji dzieci. Z czasem Pani Jola stawała się dla tych rodzin nie tyle przedstawicielem instytucji, co kimś bardzo bliskim - można rzec - PRZYJACIELEM.
Jako pracownik PCPR, była osobą odpowiedzialną i niezwykle konsekwentną, zaangażowaną w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów. Jako starsza koleżanka dla młodego zespołu pracowników PCPR była Pani Jola nie tylko mentorką ale i opiekunką kolejnych współpracowników. Pokazała, jak być cichym i pokornym i jak dzielnie i pięknie można cierpieć. Swoim życiem, niekiedy dramatycznym pokazała ile jest wart dla człowieka, drugi człowiek, jakim jest dla niego darem jego przyjaźń, jego więź i spotkanie z nim. Pokazała, co jest miarą człowieczeństwa. Dziękujemy Ci za to...
Odchodząc na emeryturę 28 lipca 2017 roku bardzo się cieszyła, że nareszcie będzie miała czas na czytanie ulubionych lektur i uprawę swojego ukochanego ziołowego ogrodu, o którym często wspominała. Jednak nie dane jej było cieszyć się tym długo...
Jolu, dziś stojąc przed Twoją trumną Dziękujemy Ci za Twoją obecność - niech dobry Pan Ci to wynagrodzi. Nasze kwiaty zwiędną, znicze wypalą się i zgasną. Ale Twoje dobro i piękno Twojej duszy przenika nas, i pozostanie w nas na zawsze. Zapewniamy Cię o naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie. Twoich najbliższych zapewniamy o naszym wsparciu i dobrym słowie. Nie mówimy żegnaj, lecz d o z o b a c z e n i a. Droga Jolu! Pozostawiasz ciepły i trwały ślad w naszych sercach, bo "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"
Spoczywaj w pokoju!"

Jadwiga Snopkiewicz
Dyrektor PCPR w Węgrowie

Kondolencje dla Pani Iwony Wąsowskiej

KONDOLECJE DLA I. WĄSOWSKIEJ

Pani Iwonie Wąsowskiej
Naszej Koleżance

Wyrazy głębokiego współczucia
i żalu z powodu śmierci Taty

składają Dyrektor i Pracownicy
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

Zmiana godzin pracy w okresie 01.07-31.08.2020

Uprzejmie informuję, że w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 - 15.00

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2020 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.