Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Sukces naszej wychowanki

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, może się pochwalić sukcesem pełnoletniej wychowanki rodziny zastępczej Justyny Laszczyk, która wzięła udział w 41 Konkursie Literackim „Limes" Siedlce, zorganizowanym przez Uczelniany Ośrodek Kultury przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W kategorii „student” zdobyła Nagrodę - godło „Mentorka 2018”.

Gratulujemy Pani Justynie Laszczyk i życzymy dalszych sukcesów.

41 Konkurs Literacki LIMESU - utwory nagrodzone i wyróżnione

Projekt "Liderzy kooperacji" w Powiecie Węgrowskim

W związku z zakwalifikowaniem się Powiatu Węgrowskiego do etapu testowania Modelu Kooperacji w ramach projektu „Liderzy kooperacji”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na lata 2014-2020 pt., w dniu 26.06.2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Węgrowie, podpisano Porozumienia o współpracy dotyczące wdrożenia Modelu Kooperacji pomiędzy Powiatem Węgrowskim a Gminami Stoczek i Liw, które będą brać udział w testowaniu w/w Modelu. Ponadto podpisano Porozumienie o współpracy dotyczące realizacji projektu pomiędzy Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej a Powiatem Węgrowskim i Gminami Stoczek i Liw.

Projekt Lider Kooperacji ma na celu wypracowanie modelu współpracy między instytucjami i podmiotami sektora pomocy społecznej a podmiotami innych polityk sektorowych m.in. pomocy społecznej, edukacji, zdrowia, sądownictwa i policji w gminach wiejskich. Model ma zawierać opis tworzenia zindywidualizowanej diagnozy potrzeb osób/rodziny – uwzględniający całościowe, międzysektorowe wsparcie, na podstawie przeprowadzonego wywiadu środowiskowego i w konsekwencji zawarcie kontraktu socjalnego wskazującego oddziaływania i możliwości wielu sektorów w środowisku lokalnym, np. podniesienie poziomu edukacji dorosłych lub dzieci, usprawnienie więzi rodzinnych, zlikwidowanie problemu wychowawczego i inne). Model kooperacji obejmować ma instytucje minimum z dwóch poziomów samorządów (gmina, powiat), dlatego też z ramienia Powiatu Węgrowskiego projekt realizowany będzie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, z ramienia Gminy Stoczek i Liw projekt realizować będą Ośrodki Pomocy Społecznej.

Liderzy Kooperacji 2019

Zmiana godzin pracy w PCPR

Uprzejmie informuję, że w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2019 r.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 - 15.00

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Informacja dot. 10-14.06.2019

Uprzejmie informuję, że w dniach od 10 czerwca do 14 czerwca 2019 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie:
będą czynne w godzinach: 8.00 - 15.00

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2019 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.