Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego 21.11.2020 r.

 

BANER DPS 2020

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, który obchodzimy w dniu 21 listopada, pragniemy złożyć wszystkim Koleżankom i Kolegom serdeczne życzenia, a także podziękować za zaangażowanie, trud i wysiłek jaki wkładacie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, szczególnie w tym roku, w czasie pandemii koronawirusa.
Życzymy, by nie opuszczała Nas w codziennej pracy świadomość potrzeby i ważność podejmowanych działań. Życzymy dalszej wytrwałości, satysfakcji z pracy zawodowej i samych pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor i Pracownicy
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

 

ŻYCZENIA DPS 2020

PFRON wydłuża terminy na składanie wniosków - Moduł III do 16.11.2020 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie informuje, że w dniu 30 października 2020 roku Zarząd PFRON podjął uchwałę 76/2020 zmieniającą dokument pn. „Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące w 2020 roku realizatorów Modułu III oraz Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Przyjęte przez Zarząd PFRON zmiany wprowadzone zostały z mocą obowiązywania od dnia 3 kwietnia 2020 r.
Decyzja Zarządu PFRON obejmuje:
- wydłużenie terminu składania wniosków do dnia 16 listopada 2020 r. przez osoby niepełnosprawne do realizatorów programu wniosków o dofinasowanie w ramach modułu III (obecnie obowiązuje termin 15 października 2020 r.),
- wydłużenie okresu na jaki może zostać przyznane świadczenie do maksymalnie 5 miesięcy (dotychczas nie mógł być dłuższy niż 3 miesiące).

Link: Szczegółowe informacje o zasadach realizacji programu >>

Logo PFRON wersja podstawowa

Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19

LOGO FE EDUKACJA

Powiat Węgrowski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie realizuje projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 – Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wsparcie zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej poprzez:
a) zakup sprzętu i oprogramowania na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania oraz oprogramowania dla osób z niepełnosprawnością;
b) zakup środków ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią (w tym zakup środków ochrony indywidualnej – maseczek rękawiczek, zakup środków dezynfekcyjnych)
c) zakupu wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny/izolacji dla dzieci z pieczy zastępczej.
Wartość projektu ogółem: 187.350,00 zł, w tym:
- środki europejskie: 157.898,58 zł (84,28% dofinansowania);
- środki z dofinansowania w formie współfinansowania krajowego: 29.451,42 zł (15,72% dofinansowania).

LOGO FE EDUKACJA STOPKA

Komunikat: Zmiany w funkcjonowaniu PCPR w Węgrowie

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 9 października 2020 roku (Dz.U.poz.1758), podaję do publicznej wiadomości informację o sposobie obsługi interesantów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

1. Zadania wykonywane przez PCPR w Węgrowie będą w dalszym ciągu wykonywane z ograniczeniem bezpośredniej obsługi interesantów. Załatwianie spraw odbywać się będzie przede wszystkim w sposób zdalny przez e-PUAP, korespondencję tradycyjną, e-maile, telefonicznie. Korespondencję można złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku przy wejściu głównym nr 1 do siedziby PCPR w Węgrowie, ul. Piłsudskiego 23.

2. Nadal obowiązują zmiany w obsłudze interesantów, tj. obsługiwane będą tylko osoby umówione telefonicznie lub poprzez mail. Prosimy o przychodzenie na konkretną (umówioną) godzinę.
Zapisów można dokonywać pod wskazanymi poniżej numerami telefonów:
- w sprawach dotyczących środków PFRON pod nr telefonu: 25 792 49 07 w. 17 lub 20,
- w sprawach dotyczących wydania orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności pod nr telefonu: 25 792 42 10,
- w sprawie umówienia kontaktu ze specjalistą Ośrodka Interwencji Kryzysowej pod numerem telefonu: 25 792 02 90 oraz 25 792 49 07 w. 13.
- w sprawach dotyczących pieczy zastępczej pod nr telefonu: 25 792 49 07 w. 14,22.

Jednocześnie apelujemy do osób, które mają objawy przeziębienia, katar, kaszel, gorączkę, duszności, bóle mięśni, osłabienie, itp. o nie przychodzenie do PCPR w Węgrowie.

Ze względu na nadal obowiązujący stan epidemii, apelujemy o zachowanie środków ostrożności, w tym w szczególności prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między osobami (1,5-2 m), obowiązkową dezynfekcję rąk i stosowanie środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki).

/-/ Sylwia Domżała-Kurtiak
p.o. Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2020 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.