Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Zmiana godzin pracy w okresie 01.07-31.08.2020

Uprzejmie informuję, że w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 - 15.00

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Kondolencje dla Pana Marka Renika

Kondolencje dla M. Renik

Panu Markowi Renikowi
Wicestaroście Węgrowskiemu
Wyrazy głębokiego współczucia i głębokiego żalu z powodu śmierci Siostry
składają Dyrektor i Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

Nabór wniosków w nowym programie pomocowym dla osób niepełnosprawnych w związku z epidemią koronawirusa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie informuje, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.
W ramach Modułu III wprowadzona została możliwość uzyskania pomocy finansowej w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii.
Pomoc finansowa w ramach Modułu III udzielana jest osobom niepełnosprawnym, które utraciły w okresie od dnia 9 marca 2020 roku do dnia 4 września 2020 roku, możliwość korzystania (przez okres co najmniej 5 kolejnych następujących po sobie dni roboczych) z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej.
Pomoc ta udzielana jest w formie dofinansowania kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych.

Link: Szczegółowe informacje o zasadach realizacji programu >>

Logo PFRON wersja podstawowa

Orzeczenie bez bezpośredniego badania

Orzeczenie o niepełnosprawności może być obecnie wydane bez bezpośredniego badania osoby, która o nie wnioskuje. Od 27 marca 2020 wchodzi w życie nowe rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, które reguluje te kwestie.

Informacje szczegółowe >>

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2020 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.