Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Orzeczenie bez bezpośredniego badania

Orzeczenie o niepełnosprawności może być obecnie wydane bez bezpośredniego badania osoby, która o nie wnioskuje. Od 27 marca 2020 wchodzi w życie nowe rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, które reguluje te kwestie.

Informacje szczegółowe >>

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

Kondolencje dla Rodziny

Kondolencje dla  Rodziny

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
naszego współpracownika

Śp. Ireneusza Gołębiewskiego

Jako kierowca wyruszył tym razem w inną drogę...
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia

Dyrektor i Pracownicy
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie

 

KOMUNIKAT! Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z ograniczeniem osobistej obsługi interesantów w Powiatowym Zespole do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie na polecenie Wojewody Mazowieckiego, wprowadza się zmiany w wykonywaniu zadań z zakresu orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz orzekania o wskazaniach do ulg i uprawnień.
Zaplanowane posiedzenia składów orzekających odbędą się w terminach wskazanych w zawiadomieniach, ale z wyłączeniem bezpośredniego badania i wywiadu osoby ubiegającej się o wydanie orzeczenia, czyli rozstrzygnięcie zostanie podjęte przez skład orzekający na podstawie akt sprawy (w tzw. trybie zaocznym), gdy lekarz - przewodniczący składu orzekającego uzna posiadaną dokumentację medyczną za wystarczającą do wydania orzeczenia.

Jednocześnie organ informuje, że do czasu wydania orzeczenia (wyznaczonego terminu posiedzenia składu orzekającego), istnieje możliwość wystąpienia do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie z wnioskiem o zawieszenie postępowania, w sytuacji, gdy wystąpicie Państwo z żądaniem osobistego stawiennictwa w celu przeprowadzenia badania i wywiadu.

W związku z ograniczeniem bezpośredniej obsługi interesantów prośbę o zawieszenie postępowania należy wnieść listownie do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie, 07-100 Węgrów, ul. Piłsudskiego 23 lub za pośrednictwem platformy e-PUAP lub na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W przypadku pytań należy skontaktować się z Powiatowym Zespołem do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie telefonicznie pod tel. 25 792 42 10

Anna Madyjak
Przewodnicząca Powiatowego Zespół
ds. Orzekania o Niepełnosprawności
w Węgrowie

KOMUNIKAT! Pomoc dla obywateli

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się koronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, uprzejmie informujemy, że uruchomiono platformę Link POMOC >> przeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej i powiatowymi centrami pomocy rodzinie.

Na co mogą liczyć osoby objęte kwarantanną

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie będą pełnili dyżury pod numerami telefonów: 25 792 02 90 (w godzinach 8.00 – 15.00) oraz 664 747 024 (od 7.30 do 19.00 i w weekendy od 7.30 do 19.00), w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym, w tym także w ramach funkcjonowania nieodpłatnego specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego).

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2020 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.