Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

ZAPRASZAMY NA V FESTYN RODZIN ZASTĘPCZYCH POWIATU WĘGROWSKIEGO

FESTYN 2019 INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie
oraz Parafią św. Ojca Pio w Węgrowie
mają przyjemność zaprosić na otwartą imprezę plenerową, pn.:
V Festyn Rodzin Zastępczych Powiatu Węgrowskiego
który odbędzie się na błoniach przy
Parafii św. Ojca Pio w Węgrowie, ul. Bł. Ks. J. Popiełuszki 2
w dniu 02 czerwca 2019 r. (niedziela) w godz. 13:00 - 17:00
impreza poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 12:00

30 maja ustanowiony został Dniem Rodzicielstwa Zastępczego i na tę okoliczność, w ramach promocji rodzicielstwa zastępczego, organizatorzy serdecznie zapraszają Wszystkich, szczególnie rodziny z dziećmi do wspólnego spędzenia czasu.

Podczas tegorocznego Festynu nastąpi uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego wybudowanego przy Parafii św. Ojca Pio w Węgrowie oraz finał Akcji „Kilometry Dobra” – SPONIA Węgrów.

Organizatorzy zapraszają także: Koła Gospodyń Wiejskich, Twórców Ludowych, Stowarzyszenia i Instytucje oraz Osoby indywidualne do udziału w Festynie Rodzin Zastępczych Powiatu Węgrowskiego. Uczestnicy Festynu mają możliwość wyeksponowania i sprzedaży swoich prac, wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, itp.
Wszystkich, którzy chcieliby przedstawić swoją ofertę wystawienniczą i zaprezentować swoje prace/wyroby prosimy o nadsyłanie kart zgłoszeniowych:
- faxem: (25) 792 49 07 w. 12
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- pocztą tradycyjną lub osobiście, na adres:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Piłsudskiego 23, 07-100 Węgrów
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 17 maja 2019 r. do godz. 16:00.

pdfKarta zgłoszenia

pdfRegulamin do zgłoszenia

Jadwiga Snopkiewicz
Dyrektor Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Węgrowie

Informacja dotycząca rehabilitacji dzieci i dorosłych w KRUS

KRUS zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej. Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów prowadzonych we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS. Każdego roku z rehabilitacji leczniczej za pośrednictwem KRUS korzysta około 14 tys. osób. Centra Rehabilitacji Rolników powołane są do prowadzenia działalności leczniczej w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia osób z chorobami układu ruchu oraz układu krążenia.

Głównym celem prowadzonej rehabilitacji jest zapobieganie inwalidztwu lub ograniczenie go do poziomu umożliwiającego ubezpieczonemu dalsze wykonywanie pracy w gospodarstwie rolnym, a w przypadku osób, które zdolność do pracy utraciły jej przywrócenie, o ile jest to możliwe w wyniku leczenia i rehabilitacji. Z tego względu należy podkreślić, że rehabilitacja nie jest adresowana do wszystkich rolników objętych ubezpieczeniem społecznym. Osoba, która chce skorzystać z rehabilitacji organizowanej przez KRUS, musi spełniać określone wymogi.

Z rehabilitacji leczniczej można korzystać nie częściej niż co 12 miesięcy. Osobom, które mają ustalone prawo do zasiłku chorobowego z tytułu czasowej niezdolności do pracy trwającej ponad 180 dni, a także osobom mającym ustalone prawo do okresowej renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym - świadczenie rehabilitacyjne można przyznać po upływie 6 miesięcy od dnia zakończenia poprzedniej rehabilitacji.

W przypadku uzasadnionych potrzeb zdrowotnych pacjenta, okres oczekiwania na ponowne skierowanie może zostać skrócony, a sam pobyt przedłużony.

Poddanie się rehabilitacji jest całkowicie dobrowolne i w niczym nie ogranicza prawa rolnika do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego rolników z wyjątkiem prawa do zasiłku chorobowego za okres przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej.

Pobyt na turnusie jest dla rolnika bezpłatny, a zakład rehabilitacji leczniczej zwraca osobie skierowanej koszty przejazdu do placówki rehabilitacyjnej w wysokości odpowiadającej cenie biletu najtańszego dostępnego środka transportu zbiorowego (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 860).

Korzystanie z rehabilitacji za pośrednictwem KRUS nie pozbawia rolników prawa do leczenia uzdrowiskowego, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Od 1993 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci ( w wieku 7-15 lat) rolników. Centra Rehabilitacji Rolników KRUS zapewniają dzieciom indywidualny program rehabilitacyjny, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz całodzienne wyżywienie. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Turnusy rehabilitacyjne trwają 21 dni. Co roku z rehabilitacji leczniczej za pośrednictwem KRUS korzysta około 1180 dzieci.
W 2019 roku Placówka Terenowa KRUS w Siedlcach organizuje dwa turnusy :
Turnus dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju, w terminie od 23.06 - 13.07.2019 r.
Turnus dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju, w terminie od 10.07-30.07.2019 r.

Placówka Terenowa KRUS w Siedlcach
ul. Brzeska 39, 08-110 Siedlce
tel. 25-644-16-40, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło >>

Informacja dot. 02.05.2019

Informuję, że dnia 2 maja 2019 r. (czwartek) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie będą nieczynne.
Dzień 1 czerwca 2019 r. (sobota) będzie dodatkowym dniem pracy.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Projekt "Aktywny Absolwent" dający szansę osobom niewidomym i słabo widzącym na znalezienie zatrudnienia

Instytut Tyflologiczny PZN zaprasza do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” współfinansowanego ze środków PFRON,Projekt skierowany jest do osób, które spełniają łącznie poniższe warunki:

posiadają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności wzrokowej, są studentami ostatniego roku lub absolwentami uczelni wyższych w ostatnich dwóch latach, są mieszkańcami woj. mazowieckiego. realizowanego w ramach pilotażowego programu „Absolwent”.

Szczegóły >>

20190424 dobry start

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2019 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.