Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim został opracowany Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością, który jest skierowany do rodziców dowiadujących się o urodzeniu dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu oraz do opiekunów wychowujących już dziecko szczególnej troski, wymagające specjalistycznej opieki i wsparcia.
Przesłaniem do opracowania Informatora jest wzmocnienie działań mieszkańców Mazowsza, których dzieci dotknięte są niedyspozycją zdrowotną oraz wymagają leczenia i rehabilitacji. Chcąc ułatwić osobom zainteresowanym dotarcie do właściwych podmiotów działających na terenie Mazowsza.

MUW Informator

Do pobrania:

pdfMazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

Link: MUW - Opieka nad matką i dzieckiem

Spotkanie Wigilijne 2017

Tegoroczne spotkanie wigilijne pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, zorganizowane w dn. 12.12.2017 r. było bardzo uroczyste i przebiegało w cudownej, świątecznej atmosferze.
Proboszcz i dziekan węgrowski ks. prałat Leszek Gardziński poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatki.
Wśród obecnych gości byli:
Pani Halina Ulińska - Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego,
Pan Paweł Marchela - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego
Pan Włodzimierz Miszczak - Członek Rady Powiatu Węgrowskiego
Pan Paweł Stelmach - Członek Rady Powiatu Węgrowskiego
Pan Andrzej Kruszewski - Członek Rady Powiatu Węgrowskiego
Pani Longina Myszkowska - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie
Pani Agata Kuczyńska - Dyrektor Domu Dziecka w Julinie
Pani Elżbieta Trojanowska - Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jaworku

Wigilia2017

WigiliaZyczenia2017

WigiliaKartka2017

Informacja 12.12.2017 r.

Informuję, że dnia 12 grudnia 2017 r. (wtorek) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie będą czynne w godzinach 8.00 - 13.30.
Za utrudnienia przepraszamy.

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Powiatowy Dzień Seniora w Węgrowie 27.11.2017 r.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, odbyło się w dniu 27 listopada 2017 r. w Sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury Węgrowie spotkanie seniorów, pod wspólnym hasłem: „Samotność to nie wyrok”. Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Powiatu Węgrowskiego, któremu przewodniczy Pani Małgorzata Januszewska – Prezes Stowarzyszenia oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, którym kieruje Dyrektor Jadwiga Snopkiewicz – jako partner w działaniach na rzecz środowiska Seniorów. W programie spotkania organizatorzy zadbali o oddziaływania profilaktyczne oraz edukację prozdrowotną osób starszych. Do udziału w uroczystości zaproszono Seniorów z terenu całego powiatu węgrowskiego, w tym osoby zrzeszone w ramach różnych organizacji oraz osoby fizyczne. Łącznie w uroczystości wzięło udział ponad 200 seniorów, którzy wysłuchali dwóch prelekcji, wygłoszonych przez specjalistów:
- psycholog, pn.: „Samotność to nie wyrok” – ukierunkowanie na radzenie sobie z samotnością i zapobieganie niepożądanym zrachowaniom;
- dietetyk, pn. „Prozdrowotne działania dietetyczne na co dzień w celu aktywizacji psychicznej i fizycznej”.
W drugiej części uczestnicy uroczystości obejrzeli program artystyczny w wykonaniu: Andrzeja Dyszaka -parodysty i piosenkarza, oraz występ Zespołu Ludowego “Węgrowianie”.
W pierwszym Powiatowym Dniu Seniora w Węgrowie wzięła udział Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc oraz Pani Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Węgrowskiego Pani Lidia Siuchta, Burmistrz Węgrowa Pan Krzysztof Wyszogrodzki oraz Kierownicy gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu.
Przed rozpoczęciem spotkania oraz w trakcie przerwy kawowej Seniorzy mogli wypełnić ankiety badające potrzeby ich potrzeby i oczekiwania pod kątem działań profilaktycznych, prozdrowotnych i innych, do realizacji przez Stowarzyszenie w przyszłości.

Galeria zdjęć

 

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2017 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.