Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Program "Pożyczki na kształcenie"

Informujemy, że od 18 września br., Ministerstwo Rozwoju wdrożyło program "Pożyczki na kształcenie", dzięki któremu każda osoba dorosła ma możliwość sfinansowania dowolnego szkolenia, kursu lub studiów podyplomowych.
Pożyczki dostępne są zarówno dla osób pracujących, samozatrudnionych, jak i bezrobotnych (pod warunkiem posiadania zdolności kredytowej).
W ramach programu, uczestnik może otrzymać nieoprocentowaną pożyczkę z możliwością 25 procent umorzenia, na dowolną formę kształcenia (wyłączając studia I, II, i II stopnia). Wysokość pożyczki to minimum 600 zł i maksimum 100.000 zł. Umowa pożyczki zawierana jest pomiędzy Operatorem a Uczestnikiem, natomiast płatność przekazywana jest przez Operatora bezpośrednio do instytucji edukacyjnej na sfinansowanie wybranej przez Uczestnika formy kształcenia. Szkolenia, kursy lub inne formy kształcenia mogą dotyczyć dowolnej tematyki i obszaru.
Regulamin udzielania pożyczek oraz wzory umowy, a także wymagane dane i dokumenty do wniosku znajdują się na stronie www.inwestujwrozwoj.pl. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie projektu lub poprzez infolinię (22 450 99 15).

Szczegółowe informacje >>

Konferencja: Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi 10.10.2017 r.

Konferencja BTW

Fundacja By The Way i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie zapraszają na konferencję: Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi, która odbędzie się:

10 października br. w godzinach od 13.00 do 16.30
w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Mickiewicza 4A.

W programie konferencji:
Blok I - Kondycja psychiczna Polaków - dr Mariola Stecka;
Blok II - Budowanie oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi- dr Anna Pańczak;
Portrety beznadziejne - Spektakl w reżyserii P. Natalii Murawskiej.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi" oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach konkursu „Promowanie zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Mazowsza" realizowanych przez Fundację By The Way.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.

Wstęp wolny!

pdfProgram konferencji do pobrania

Informacja dot. 05.10.2017

W związku z zaplanowanym szkoleniem Pracowników
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Węgrowie w dniu 05 października 2017 r. będą nieczynne w godzinach 10.00 - 15.00
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Dyrektor PCPR w Węgrowie

/-/ Jadwiga Snopkiewicz

Informacja o projekcie”Otwórz się na zmiany!”

Navigator International sp.z.o.o, Al. Jana Pawła II 25, 00-854 Warszawa

Szanowni Państwo,

W związku z podpisaniem z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych, umowy o dofinansowanie projektu nr RPMA.09.01.00-14-7941/17-00, współfinansowanego przez UE w ramach działania 9.1, chcielibyśmy poinformować Państwa o rozpoczęciu realizacji i rekrutacji do projektu pn.”Otwórz się na zmiany!” nr. RPMA.09.01.00-14-7941/17 skierowanego do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wsparcie w działaniach informacyjno-promocyjnych projektu.

Projekt jest skierowany do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w szczególności: osób niepełnosprawnych, osób bezrobotnych zakwalifikowanych do III profilu pomocy, osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, osób korzystających ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach takiej pomocy zamieszkujących na terenie woj. mazowieckiego na obszarach poniżej progu defaworyzacji. Priorytetowo będą traktowane osoby doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego.

W ramach projektu oferujemy: wsparcie psychologiczne, grupowe warsztaty samopomocowe połączone z doskonaleniem kompetencji społecznych, warsztaty doradczo-edukacyjne, pośrednictwo pracy, szkolenia zawodowe dostosowane do Uczestników oraz stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, catering, zwrot kosztów dojazdu , pomoce i materiały szkoleniowe.

Miejsce spotkań dostosowane będzie do potrzeb uczestników projektu. Szkolenia zorganizowane będą w miejscu zebrania się grupy średnio 6 osobowej, na terenie woj. mazowieckiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków UE – udział w projekcie jest bezpłatny.

Jednocześnie, jeżeli byłaby taka możliwość, prosimy również o udostępnienie informacji o projekcie potencjalnym Uczestnikom.

W razie pytań prosimy o kontakt tel. 797 566 118
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zespół projektu "Otwórz się na zmiany"

Strona używa plików cookies, aby ułatwić korzystanie ze strony oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Copyright © Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie 2017 | Realizacja w oparciu o CMS Joomla StudioAlfa.pl tworzenie stron Joomla.